TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Babacan'da ne değişti?

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Babacan'da ne değişti?

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, AKP’nin kurucu kadrolarından, uzun yıllar pek çok alanda söz konusu siyasetin yürütücüsü konumunda olan, yıllarca milletvekilliği ve bakanlık yapmış Ali Babacan masaya yatırılıyor.

AKP'den istifa ettikten sonra bir süre gelişmeleri çekildiği köşeden izlemeyi tercih eden Ali Babacan, Mart ayında kurduğu Deva Partisi’yle sahte umutlar dağıtmaya devam ediyor.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, AKP’nin kurucu kadrolarından, uzun yıllar pek çok alanda söz konusu siyasetin yürütücüsü konumunda olan, yıllarca milletvekilliği ve bakanlık yapmış Ali Babacan masaya yatırılıyor. AKP’ye karşı AKP içinden çare üretme çabaları devam ederken, düzenin iyileştirilemeyeceğini, bu yüzden sosyalizmin hedeflenmesi gerektiğini söyleyenlerin de bir yandan örgütlendiğinden bahsediliyor.

Umut tüccarlığı güden politikalara karşı halkımızın uyanık olması gerektiğine vurgu yapılırken, ülkeyi karanlık bir tünelin içine el birliği ile sokan şeriatçı, faşist, liberal, sosyal demokrat politikacıların ortak noktalarının düzenin bekası olduğunun altı çiziliyor.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=zy2fgD-_4D4&feature=emb_title

Soundcloudhttps://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-babacanda-ne-degisti

Spotifyhttps://open.spotify.com/episode/3e3a4LOdXCH7nJ0ls1LB5H

Podcasthttps://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-babacanda-ne-de%C4%9Fi%C5%9Fti/id1472013604?i=1000475895587&l=tr