Mücadele etmeden kurtuluş yok!

Konya Toplantısı
Mücadele etmeden kurtuluş yok!

"Halkın Seçeneği Güçleniyor" buluşmalarının Konya toplantısı TKP MK Üyeleri Erhan Nalçacı ve Özkan Öztaş’ın katılımıyla yapıldı.

Toplantıya, son günlerde özelleştirme gündemiyle dikkat çeken şeker fabrikalarından Ilgın Şeker işçileri de katıldı.

TKP Konya İl Örgütü adına yapılan açılış konuşmasında Konya'nın iki farklı yüzünden söz edildi. Bir yanda gericilerin, yobazların ve sermayedarların şehri resmedilirken diğer yandan da Konyalı komünistlerin mücadelesinde yer alan Vedat Demircioğulları'nın, Kadir Manga'ların, Türkiye İşçi Partisi'nin toprak çalışmalarının ve bugün hala gericiliğe karşı emeğin ve aydınlanmanın mücadelesini veren komünistlerin tarafı anlatıldı.

Açılış konuşmasının ardından ilk konuşmayı Erhan Nalçacı yaptı.

Türkiye'de sermaye ile gericiliğin ittifakından, 2001 krizinden bu yana yaşanan özelleştirmelerden ve yağmadan söz eden Nalçacı, düzen partilerinden umudu kesmek gerektiğini ifade etti.

Erhan Nalçacı'nın ardından sözü alan Özkan Öztaş, TKP'nin Türkiye'nin kısa tarihindeki duruşundan söz etti. Ergenekon'dan Arap Baharına, Kürt açılımından 15 Temmuz'a değin pek çok süreçte TKP'nin savunduğu hattın öneminden söz eden Öztaş, Konya'da insanca yaşamanın yegane yolunun artık her zamankinden fazla örgütlü mücadeleden geçtiğini ifade etti. 

Öztaş, "Biz değilsek kim? Şimdi değilse ne zaman?" diyerek gericiliğe, baskılara, sömürüye ve yağmaya artık yeter diyen herkesi partiye davet etti.

Ilgın Şeker Fabrikası’ndan işçilerin özelleştirme karşıtı topladıkları imzalarla son bulan etkinlikte birçok emekçi ve öğrenci TKP saflarına katıldı.