Halkın Sağlığı: Çevremizi de sağlığımızı da kirletiyorlar

Halkın Sağlığı: Çevremizi de sağlığımızı da kirletiyorlar

Halkın Sağlığı'nda bu hafta, hava kirliliği, küresel ısınma ve çevresel koşulların toplum sağlığına etkilerini masaya yatırılıyor.

Halkın Sağlığı programında bu hafta hava kirliliği, küresel ısınma ve çevresel koşulların toplum sağlığına etkilerini masaya yatırılıyor.

Hava kirliliğinin yoğun oluşu da Covid-19 hastalarının hastalığı daha ağır geçirmesine neden oluyor. Büyük kentlerde nüfus ve araç trafiğinin yoğunluğu, sanayi kuruluşlarında hava kirliliği için yeterli önlemin alınmamış olması gibi nedenler, pandeminin öldürücülüğünü de artırıyor. Emekçiler de sağlıksız konutlarda yaşamak zorunda kalıyor ve kötü beslenme nedeniyle bağışıklık sistemleri zayıflıyor.

Bu konuları konuşmak üzere ikisi de çevre mühendisi olan Ömür Yaşayan ve Bahar Yıldız ardından da dünyadan ve ülkemizden öne çıkan sağlık haberler Halkın Sağlığı programında olacak.

Youtubehttps://www.youtube.com/watch?v=HV_bONaBvW0&feature=emb_title

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/halkin-sagligi-cevremizi-de-sagligimizi-da-kirletiyorlar

Spotify: https://open.spotify.com/episode/1kV7AKO94YTFlF4yMq5qLL

Apple: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/halk%C4%B1n-sa%C4%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-%C3%A7evremizi-de-sa%C4%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1m%C4%B1z%C4%B1-da-kirletiyorlar/id1472013604?i=1000475273814&l=tr