Bandırma'da 'Halkın Seçeneği Güçleniyor' buluşması

Bandırma'da 'Halkın Seçeneği Güçleniyor' buluşması

Türkiye Komünist Partisi'nin ülkenin pek çok yerinde düzenlediği "Halkın Seçeneği Güçleniyor" toplantıları bu kez Bandırma'da yapıldı.

TKP'nin ülkenin pek çok yerinde gerçekleştirdiği "Halkın Seçeneği Güçleniyor" toplantılarının Bandırma durağı, Bandırma Santral Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Çok sayıda Bandırmalının katıldığı toplantı TKP Bandırma İlçe Örgütü adına yapılan selamlamayla başladı. TKP kurucuları Mustafa Suphi ve arkadaşlarının anıldığı ve örgütlenme çağrısının yapıldığı sinevizyon gösteriminden sonra Aydemir Güler bir konuşma yaptı.

NATO TÜRKİYE'Yİ YALNIZ BIRAKMADI

Suriye'deki son gelişmeler ve Afrin operasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Aydemir Güler, son günlerde NATO'ya yapılan çağrılardan söz ederek "Daha bugün ekranlarda ‘Ey NATO, Ey NATO…' diyor. NATO yapacağını yaptı işte. Suriye’yi bölmek istiyordu ve Suriye’yi bölmek için bu işi milliyetçi bir hezeyanla, zevk alacak, keyif alacak ve iktidarını sürdürmek için her şeyi yapabilecek olan Tayyip Erdoğan’ı görevlendirdi. NATO yapacağını yaptı. NATO Türkiye’yi yalnız bırakmadı" dedi.

HDP ve CHP'nin AKP karşısında gerçek bir alternatif veya muhalefet olamayacağını vurgulayan Güler, TKP'nin ise bu ülkede gerçek bir seçenek olduğunu ve ülkenin dört bir yanında güçlenme mücadelesini sürdürdüğünü belirtti. “Her yerdeyiz. Üçüncü havalimanı inşaatında haklarını alamadıkları için yürüyen işçilerin yanında biz vardık, dizi sektöründe ücretlerini alamayan set işçileri iş bıraktığında biz yanlarındaydık. Türkiye sadece kaderine boyun eğenlerden, ensesine vurulup lokması alınanlardan, ‘çalıyor ama Müslüman adam’  diyenlerden ibaret değil" diyen Güler, "‘Türkiye’de artık hakkınız yok' denildiğinde, 'Kusura bakma ama ben işçiyim ve haklarım var' diyenler var. Sayı çok mu? Hayır henüz az. Ama bu kadarı bile geri adım attırmaya, durdurmaya yetiyor. Daha fazlası, çok daha ilerisini yapmamızı sağlar" ifadelerini kullandı.

Etkinlik, partiye yeni katılanlara rozet takılmasıyla sonlandı.