24 Haziran seçimleri için AKEL TKP’ye mesaj gönderdi

24 Haziran seçimleri için AKEL TKP’ye mesaj gönderdi

Türkiye’de yapılacak 24 Haziran seçimleri öncesinde AKEL, Türkiye Komünist Partisi’ne dayanışma mesajını gönderiyor. Seçimlerin sonucunun Türkiye Komünist Partisi’nin ve daha geniş olarak ülkenin ilerici güçlerinin mücadelesinde yeni perspektifler açması umudunu dile getiriyoruz.

Sevgili yoldaşlar,

Türkiye’de yapılacak 24 Haziran seçimleri öncesinde AKEL, Türkiye Komünist Partisi’ne dayanışma mesajını gönderiyor. Seçimlerin sonucunun Türkiye Komünist Partisi’nin ve daha geniş olarak ülkenin ilerici güçlerinin mücadelesinde yeni perspektifler açması umudunu dile getiriyoruz. Türkiye’de komünistlerin kovuşturmaların, otoriterliğin, antikomünizmin ve aleyhte propogandaların yoğun olduğu çok zor bir ortamda faaliyet gösterdiklerini ve mücadele ettiklerini biliyoruz. TKP’nin seçimlere katılımının yasaklanmasına yol açan Türkiye hükümetinin uygulamalarını en sert biçimde kınıyoruz.

Adamızda Türkiye’nin işgalinin sonlandırılması, yurdumuzun ve halkımızın, Kıbrıslı Rumların ve Kıbrıslı Türklerin kurtuluşu ve yeniden birleşmesi için Kıbrıs halkının mücadelesine tutarlı desteğinden dolayı Türkiye Komünist Partisi’ne yönelik takdirimizi de bu vesileyle dile getiriyoruz. Erdoğan hükümetinin komşu ülkelere yönelik saldırganlığı karşısında Türkiye Komünist Partisi’nin antiemperyalist enternasyonalist duruşu kayda değerdir ve bu duruş ülkeniz halkının gerçek çıkarlarını ifade ediyor. Kıbrıs, Türkiye ve tüm bölgemizin halklarını hiçbir şey birbirinden ayırmıyor. Ortak düşmanımız emperyalizm, militarizm, milliyetçilik ve sermayenin sömürüsünü, saldırganlığını ve haksızlıklarını tekrar tekrar üreten sistemdir.

Sevgili yoldaşlar,

Bu seçimlerin sonucunun işçi sınıfı ve bütün emekçiler yararına, ülkenizde barışın, demokrasinin ve sosyalist perspektifin yararına mücadelenizin devamı ve güçlenmesi için sıçrama tahtasını teşkil etmesi umudumuzu dile getiriyoruz.

AKEL Merkez Komitesi