TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
04.02.2017

Patron partisi AKP hem kamusal bir hak olan emeklilik hakkına saldırı hem de patronlara fon yaratarak sermaye sahipleriyle nikah tazelemek amacıyla Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi(BES)'ni yürürlüğe koyarken işçi sınıfının partisi TKP de BES'ten toplu çıkışları örgütlemek için özel bir gazete hazırladı. Yasa kapsamındaki işyerileri için hazırlanan gazete ile patronların saldırısına hep birlikte vereceğimiz yanıtı örgütlüyoruz.

04.02.2017

İşçi sınıfına dönük saldırıların önemli işaretlerinden biri olan çocuk işçiliği her geçen gün yaygınlaşıyor. Eğitim alıp geleceğe hazırlanması gereken çocuklarımız patronların kâr hırsı nedeniyle tehlikeli koşullarda ve üç kuruşa çalıştırılıyor. Çalışmayı her yurttaş için bir hak olarak gören TKP, çocuk işçiliğin ise asla kabul edilemez olduğundan hareketle hazırladığı bildirileri çocuk işçiliğin yaygın olduğu Güngören-Çeşme bölgesi ve Çağlayan-Gürsel Mahallesi gibi noktalarda dağıtarak bir çalışma başlattı. 

 

23.01.2017

Bu oyun bitsin artık. Hukuksuzluk, keyfilik, zorbalık, sömürü ve zulüm... Bunlara tam gaz devam etmek, işlediği insanlık suçlarında kendisini dokunulmaz kılmak için başkanlık isteyen bir zorba ve bu zorbanın fiili başkanlığını yıllarca seyredip şimdi onunla köşe kapmaca oynayan bir muhalefet.

Yeter! Bu oyun bitsin.

23.01.2017

Ülkemiz bir karanlığın içindedir.

Kız çocukları tecavüze uğramakta, zorla evlendirilmekte, diri diri yakılmaktadır.

Madenlere bir somun ekmek için girenlerin ölümle kovalamaca oynadıkları, insanların sıcak bir yatakta değil, zalim bir bombanın ya da sınır ötesinden gelen roketin ateşinde ölmeyi bekledikleri bir ülkedeyiz.