TKP'nin Sesi'nden yeni program: Halkın Sağlığı

TKP'nin Sesi'nden yeni program: Halkın Sağlığı

TKP'nin Sesi'nde bundan böyle her Perşembe yeni program ‘Halkın Sağlığı’ yayımlanacak. Halkın Sağlığı programının ilk bölümünde sağlık çalışanları, içinden geçmekte olduğumuz pandemi sürecinde dünyada ve Türkiye'de yaşadığımız örnekleri anlatıyor.

TKP'nin Sesi'nde bundan böyle her Perşembe ‘’HALKIN SAĞLIĞI’’ programı yayımlanacak

Halkın Sağlığı programının ilk bölümünde sağlık çalışanları, içinden geçmekte olduğumuz pandemi sürecinde dünyada ve Türkiye'de yaşadığımız örneklerin ardından koruyucu sağlık hizmetinin güvence altına alınmasının, herkes için ulaşılabilir olması gereken eşit, ücretsiz sağlık hakkının ve sağlık çalışanlarının koruyucu önlemlerin tamamına hızla ulaşmasının önemini anlatıyor. 

Piyasacı sağlık sistemlerinin, kâr hırsıyla toplum sağlığını ve insan hayatını hiçe sayan bütün yönlerinin çok daha can alıcı bir şekilde ortaya çıktığı bu salgın döneminde koruyucu sağlık hizmeti başlığı kritik bir gündem olarak önümüzde duruyor.

TKP'nin Sesi'ni dinlemek için:

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=D-aPDjey0oc&feature=emb_title

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/halkin-sagligi-piyasaci-degil-koruyucu-saglik

Spotify: https://open.spotify.com/episode/70hCozvvQ748dkPBAYzjK3

Apple podcast: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/halkın-sağlığı-piyasacı-değil-koruyucu-sağlık/id1472013604?i=1000470946840&l=tr