TKP'nin Sesi'nde Halkın Sağlığı: Plansızlık maskeleri düşürdü...

TKP'nin Sesi'nde Halkın Sağlığı: Plansızlık maskeleri düşürdü...

Halkın Sağlığı programının bu haftaki konukları salgın günlerinde kayıpları artan eczacılar, Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve İstanbul Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ömür Yaşayan oldu. Programda sağlık emekçileri için bir de öykü yer aldı.

Halkın Sağlığı'nda bu hafta sahada salgının en kritik yerlerinden birinde gerekli önlemler alınmadığı için risk altında çalışmak zorunda olan eczacılar, topluma maske ulaştırma sürecinde yaşanan halk sağlığı risklerini ve taleplerini anlatıyor.

Maske dağıtımındaki plansızlığın yol açtığı risk her gün artarken bu süreçte öne çıkan belediyecilik örneğiyle Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, halk sağlığını korumak adına yaptıkları bütün çalışmaları ve bölgede vakaların artmaması adına alınan bütün önlemleri Halkın Sağlığı'na anlattı.

Pandemi döneminde bir diğer önemli başlığımız ise yine koruyucu sağlığın önemli başlıklarından Katı Atık Yönetimi. İstanbul Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ömür Yaşayan, katı atık yönetimi ile ilgili koruyucu bilgileri aktarıyor. BAA'dan açıklamalar, öne çıkan sağlık haberleri ve bu haftadan itibaren Tolga Binbay'dan sağlık çalışanı öykü serisi de bizlerle olacak.

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/halkin-sagligi-plansizlik-maskeleri-dusurdu?fbclid=IwAR1k_XZZmP_r2aQJrQVUrSAY0alV_I_GKwbXR8Bey-0GJmi47FgeE2jts3c

Spotify: https://open.spotify.com/episode/06CLXxbinSl7i1Xhj8p1L8

Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/halk%C4%B1n-sa%C4%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-plans%C4%B1zl%C4%B1k-maskeleri-d%C3%BC%C5%9F%C3%BCrd%C3%BC/id1472013604?i=1000471628233&l=tr&fbclid=IwAR2A6pgCSL77h7KKc35XhuLvak5S8OBhfzEqxEXViv7QnXCARjjYtKBpMM4

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=VK_GDzY85-U