TKP'nin Sesi'nde Halkın Sağlığı: İşçiye izolasyon yok

TKP'nin Sesi'nde Halkın Sağlığı: İşçiye izolasyon yok

Halkın Sağlığı'nda bu hafta ‘evde kal’ çağrısına istese de uyamayan, fabrikalarda, yerin altında madenlerde kalabalık ortamlarda çalışan, hastalansa bile hakkını alamayan işçilerle görüşülüyor.

Halkın Sağlığı'nda bu hafta ‘evde kal’ çağrısına istese de uyamayan, fabrikalarda, yerin altında madenlerde kalabalık ortamlarda çalışan, hastalansa bile hakkını alamayan işçilerle konuşuluyor. Bu hafta ilk olarak tekstil işçileri salgın sürecinde atölyelerinde nelerle karşılaştıklarını anlatıyor. Haftanın Röportajı’nda Bağımsız Maden İşçileri Sendikası başkanı Tahir Çetin ile Soma’daki kömür madeni işçilerinin sorunları ve bu haftanın son söyleşisinde ise işçilerin sağlığından sorumlu bir işyeri hekiminin bu süreçte karşılaştığı zorluklar konuşuluyor. Bilim ve Aydınlanma Akademisi’nden yapılan bilgilendirmeler ve öne çıkan sağlık haberleri de yine Halkın Sağlığı’nda sizlerle olacak.

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/halkin-sagligi-isciye-izolasyon-yok

Spotify: https://open.spotify.com/episode/4sR6UBrPy533RPAlmABY6B

Apple: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/halk%C4%B1n-sa%C4%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-i-%C5%9F%C3%A7iye-izolasyon-yok/id1472013604?i=1000472369653&l=tr

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=F6IHxIgSXbA&feature=emb_title