TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: 'Yeni normal'i kabullenecek miyiz?

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: 'Yeni normal'i kabullenecek miyiz?

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, normalleşmeyle birlikte önümüzdeki günlerde emekçileri nelerin beklediğine değiniliyor.

Normalleşme süreci dün tam gaz başladı. Kamu personeli iş başı yaparken, hastaneler eski işleyiş rutinine döndü; tekrar çalışmaya başlayan işyerlerinin sayısı iki yüz bini bulurken şehirlerarası seyahatin önündeki engeller de kaldırılmış oldu.

Bununla birlikte patronlar normalleşmeyi ne şekilde kendi sınıflarına yarar hale getirebileceklerini düşünürken, emekçiler işsiz kalmamanın ve her şeyden önemlisi sağlıklarını kaybetmemenin derdinde.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, normalleşmeyle birlikte önümüzdeki günlerde emekçileri nelerin beklediğine değiniliyor. Pandemi günlerinde, sendikalaşma, grev ve toplu sözleşme hakkı askıya alınan işçi sınıfının “yeni normali” kabullenmemesi için eşitlikçi, adil, özgür bir toplumsal düzeni hedeflemesi gerektiği belirtiliyor.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=6-2hoKaOoCc&feature=emb_title

Soundcloudhttps://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-yeni-normali-kabullenecek-miyiz

Spotifyhttps://open.spotify.com/episode/3X8zMZCLJk0FVljaFHFjuv

Podcasthttps://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-yeni-normal-i-kabullenecek-miyiz/id1472013604?i=1000476496328&l=tr