TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Yeni bir dünya düzeni için

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Yeni bir dünya düzeni için

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu yayında. İnsanın insana kulluğunu yok etmek; açlığa, yoksulluğa ve eşitsizliğe son vermek için örgütlenmeye çağıran TKP, yeni bir dünya düzeninin mümkün olduğunu anlattı.

Kimi yazarlar pandemiyle birlikte gelen geniş çaplı işsizlik ve yoksulluğun küreselleşmenin sonunu getireceğini iddia ediyor. Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla birlikte emeğin örgütsüzleştirildiği, sermayenin dolaşımının iyice kolaylaştığı sürecin adı küreselleşme olarak anılageliyor. Oysa söz konusu süreci daha doğru tanımlayan bir kavram emperyalizm.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, devletler arasındaki rekabetin arttığı, silahlanmanın şiddetlendiği ve vekalet savaşlarının büyük bir yıkıma neden olduğu iktisadi, ahlaki ve toplumsal çöküşten bahsediliyor. Gerçek küreselleşmenin emperyalizmin tarih sahnesine gömülmesi ve sosyalizmin galebe çalmasıyla gerçekleşeceği vurgulanıyor.

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-yeni-bir-dunya-duzeni-icin

Spotify: https://open.spotify.com/episode/1xgCCP9np7KUkPJUtRhZR6

Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-yeni-bir-d%C3%BCnya-d%C3%BCzeni-i%C3%A7in/id1472013604?i=1000471046762&l=tr

Youtube: https://youtube.com/watch?v=l0lZjYMnLqI