TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Tezgah kuruldu tehlike kapıda

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Tezgah kuruldu tehlike kapıda

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, siyasal iktidarın kıdem tazminatına göz dikmesiyle salgını patronlar için fırsata çevirmek istediğinden bahsediliyor.

Hükümet her gün yaptığı açıklamalarla sermaye sınıfına yeni kaynakların aktarılacağını ifade ediyor.

Son açıklanan başlıklardan biri de "İstihdam Kalkanı" oldu. İşçilere üç ay daha ücretsiz izin dayatması, kısa çalışma ödeneği yoluyla patronların İşsizlik Sigortası Fonu’nu yağmalaması, Tamamlayıcı Emeklilik Sigortası’yla yeni bir fonun patronlara dağıtılacak olması gibi adımlarla iktidar patronların ağzına bal çalmaya devam edecek.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, siyasal iktidarın kıdem tazminatına göz dikmesiyle salgını patronlar için fırsata çevirmek istediğinden bahsediliyor. Esnek çalışma uygulamalarını kalıcı hale getirmeye çalışan ve virüsle boğuşan emekçi halkımızın belini “normalleşme” adı altında büken iktidara karşı emekçilerin örgütlü bir mücadele yürütmesinin önemi vurgulanıyor.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=w8b3MGZ10og&feature=emb_title

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-tezgah-kuruldu-tehlike-kapida

Spotify: https://open.spotify.com/episode/5ywQMAOh8t13perfbPdPYo

Podcast: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-tezgah-kuruldu-tehlike-kap%C4%B1da/id1472013604?i=1000477503735&l=tr