TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Tarihin en büyük fişlemesi

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Tarihin en büyük fişlemesi

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, AKP’nin fişleme tutkusu masaya yatırılıyor. Türkiye’yi uzun bir süre olağanüstü hâl yasalarıyla yönetmeye çalışan iktidarın 'Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Hakkında Kanun Teklifi' başlığı altında komisyonlarda görüştürmeye başladığı taslağın detayları ele alınıyor.

Sermaye sınıfının AKP iktidarı aracılığıyla inşa etmeye devam ettiği baskı rejimi yeni bir aşamaya geçmiş durumda. Bekçilerin yetkilerini düzenleyen yasa, sosyal medya kullanıcılarını takibe almayı öngören yasa, dernek üyelerinin kendilerini en yakın mülki amire bildirme zorunluluğunu getiren yasa vb. pek çok düzenleme, iktidarın kendi halkından korkan, otoriter bir rejim inşa etmekteki ısrarını gösteriyor.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, AKP’nin fişleme tutkusu masaya yatırılıyor. Türkiye’yi uzun bir süre olağanüstü hal yasalarıyla yönetmeye çalışan iktidarın “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Hakkında Kanun Teklifi” başlığı altında komisyonlarda görüştürmeye başladığı taslağın detayları ele alınıyor.

Kişileri dünya görüşüne göre tasnif eden Nazi Almanya’sı ve Batı Almanya gibi ülkelerdeki uygulamalara benzer nitelikte adımlar atan AKP’nin neden otoriter bir devlet kurma ihtiyacı içinde olduğunun yanıtı aranıyor.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=5ItgBINnMlw&feature=emb_title

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-tarihin-en-buyuk-fislemesi

Spotify: https://open.spotify.com/episode/0YUaXYZ1RTUPOQOPaTJxee

Podcast: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-tarihin-en-b%C3%BCy%C3%BCk-fi%C5%9Flemesi/id1472013604?i=1000479674915&l=tr