TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Sosyalizm yoksa yağma var

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Sosyalizm yoksa yağma var

TKP AKP iktidarının rant amaçlı uygulamalarını Koronavirüs salgınını ve insanların evinde oturmasını fırsat bilerek tekrar gündeme soktuğunu öne sürdü. Partinin bugün yayımlanan sesli bülteninde Salda Gölü, Kazdağları, Kaş, Ankara Hacı Bayram gibi yerlerde yaşananlar hatırlatılıyor.

TKP'nin Sesi kanalında yayımlanan Haftanın Yorumu programı, şu sözlerle sunuluyor:

2001, 2008 ve 2020. Emperyalist kapitalist sistem uzun zamandır derin bir krizin içinde. Ülkemizdeki iktidar eliyle yürütülen yağma ve talan politikaları da söz konusu kriz koşullarında sermaye sınıfının daha da saldırganlaştığının kanıtı. Azalan kâr oranlarını telafi etmeye çalışan burjuvazi bugün neyi yağmalayabiliriz diye düşünürken, tüm ülkeyi baştan ayağa talan etmenin planlarını yapıyor. TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda günün konusu yağma ve talan. AKP iktidarı kentsel alanların rant amaçlı dönüştürülmesi, SİT alanlarının imara açılması gibi başlıkları Koronavirüs salgınını ve insanların evinde oturmasını fırsat bilerek tekrar gündeme sokuyor. Günün Yorumu'nda Salda Gölü’nde ve Kazdağları’nda gerçekleşenler, Kaş’ta Likya Yolu üzerinde yer alan kaçak inşaat, Ankara Hacı Bayram Meydanı’nda özelleştirme amaçlı gerçekleştirilmesi planlanan kamulaştırma gibi pek çok detaydan bahsediliyor.

Bugün ülkenin kolektif belleğini, ormanlarını, kültürel varlıklarını ve kentsel tarihi mekânlarını yalnız bir emekçi iktidarı koruyabilir.

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-sosyalizm-yoksa-yagma-var

Spotify: https://open.spotify.com/episode/3EIWXon08EiySuUCQzPa8x

Apple: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-sosyalizm-yoksa-ya%C4%9Fma-var/id1472013604?i=1000472476423&l=tr

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=czs_90kycCs&feature=emb_title