TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Sıra Bizde!

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Sıra Bizde!

Koronavirüs günlerinde insanlığın yüzakı olmuş Küba, gündemin merkezine yerleştiriliyor. Onlarca yıldır ağır bir emperyalist ablukaya maruz kalan Küba’ya dostlarının yapabileceği pek çok yardım hatırlatılıyor. Küba’nın ayakta kalma mücadelesini desteklemenin, sosyalizmi savunmanın, kısacası dayanışmayı her alanda örgütlemenin Küba açısından öneminin altı çiziliyor. 

Tüm dünya Koronavirüs salgınının olumsuz etkilerini göğüslemeye çalışırken, gelişen kaygı, korku, yakınlarını kaybetme endişesi ya da kayıpların yarattığı acıyla da boğuşuyor. Patronların yoksulluk, işsizlik ve adaletsizliği körükleyen fırsatçılıkları da cabası. Bu süreçte sosyalist Küba ise dünyaya dost elini uzatmaya devam ediyor. Toplum sağlığına dair nasıl sınav verileceğini tüm dünya halklarına gösteren bu küçük ada ülkesi, salgın nedeniyle performanslarını yapamayan sanatçılara maaş desteği sağlarken, ülkenin sağlık tugayları halen 18 ülkede binin üzerinde sağlıkçı ile hizmet veriyor. TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, onlarca yıldır ağır bir emperyalist ablukaya maruz kalan Küba’ya dostlarının yapabileceği pek çok yardım hatırlatılıyor. Küba’nın ayakta kalma mücadelesini desteklemenin, sosyalizmi savunmanın, kısacası dayanışmayı her alanda örgütlemenin Küba açısından öneminin altı çiziliyor.

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-sira-bizde

Spotify: https://open.spotify.com/episode/5bWdBGDwpYkbhBw7nYhK1K

Apple Podcasts:https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-s%C4%B1ra-bizde/id1472013604?i=1000471288350&l=tr&fbclid=IwAR3rwTSlnOmljZT5wYpZEa6VbERLlpFid7QPN640x2mvxTJq8TzNJfkJK7k

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Rm30Rl91vTo