TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Sağlıkçılar affetmeyecek

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Sağlıkçılar affetmeyecek

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, Zonguldak valisinin toplumun pek çok kesiminin tepkisini çeken açıklamalarının devletin konuya yaklaşımının ana hatlarını gösterdiğine vurgu yapılıyor.

30 büyükşehir ile birlikte Zonguldak’ta da pandemi tedbirleri uygulanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Zonguldak valisi, iktidarın yetersizliklerinin üzerini örten, kentin maruz kaldığı riskleri sümen altı eden açıklamalarda bulundu. Kentteki Kovid-19 hastalarının önemli bir bölümünün sağlıkçılardan kaynaklandığına işaret ederek salgının yayılmasındaki suçu sağlık emekçilerine yükledi.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, Zonguldak valisinin toplumun pek çok kesiminin tepkisini çeken açıklamalarının devletin konuya yaklaşımının ana hatlarını gösterdiğinden bahsediliyor. Buna göre, özeleştiri yapmaktan yoksun bir iktidarın bürokratları günah keçilerini seçerek pandemi sonrası gerçekleşecek olası emek düşmanı saldırının ipuçları veriliyor.

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-saglikcilar-affetmeyecek

Spotiy: https://open.spotify.com/episode/48NMKeeS9wKoZoiWilYWGs

Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-sa%C4%9Fl%C4%B1k%C3%A7%C4%B1lar-affetmeyecek/id1472013604?i=1000472014963&l=tr

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=QnoWPiPR_Oc