TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Sağın derdi düzeni korumak

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Sağın derdi düzeni korumak

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, düzen siyasetinde AKP’yi yalnız bırakmama, sağın tek temsilcisi olarak AKP’nin görünmesine izin vermeme çabaları devam ederken Türk milliyetçiliğin tarihsel sürekliliği ele alınıyor.

AKP’nin Türkiye sağcılığının geleneksel çizgisini sürdürüp sürdürmediği hep tartışılageldi. En son Hüsamettin Cindoruk AKP’nin Demokrat Parti - Adalet Partisi - Doğru Yol Partisi çizgisinin sürdürücüsü olmadığını öne sürdü.

Sağın “çok parçalı” yapısı bir yana, düzen siyasetinde AKP’yi yalnız bırakmama, sağın tek temsilcisi olarak AKP’nin görünmesine izin vermeme çabaları devam ediyor.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, Türk milliyetçiliğin tarihsel sürekliliği ele alınıyor. Sağın 60’larda girdiği İslamcı yönelimden 1980 darbesiyle resmî ideoloji konumuna yükselen Türk-İslam sentezine, ‘80’den sonra liberalleşmeye paralel adım adım yükseltilen İslamcı hareketten, ‘90’larda her zaman hazırda ve yedekte bekletilen İslamcı yanı ağır basan Türk milliyetçiliğine kadar AKP’ye zemin hazırlayan sürekliliğin izi sürülüyor.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=_RES8O4Xqiw&feature=emb_title

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-sagin-derdi-duzeni-korumak

Spotify: https://open.spotify.com/episode/5ELyvZVmvMHtVaXbhOn1ks?si=-Lb12lnjQN6mGDmsIuTLtQ

Podcast: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/tkpnin-sesi/id1472013604?l=tr#episodeGuid=tag%3Asoundcloud%2C2010%3Atracks%2F849837706