TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: RTÜK ne işe yarar?

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: RTÜK ne işe yarar?

İktidarın ve pandemi fırsatçılarının bir aracısı olarak hareket eden RTÜK patronların aleyhine olan her şeyi yasaklarken, muhalif basın mensuplarına ceza yağdırmaya devam ediyor. TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, düzenin tarafında rolünü kusursuzca oynayan bir devlet aygıtı olarak RTÜK mercek altına alınıyor.

90’lı yılların kamu mülkiyetini küçülten, piyasanın her alana hâkim olmasını sağlayan anlayış RTÜK’ün kuruluşunda rol oynamıştı.

AKP iktidarında doğrudan baskı ve cezalandırma aracı olarak işlev gören RTÜK, pandemi sürecinde basını terbiye eden ve iktidarın yeniden güç kazanmak için kullanmakta olduğu bir aygıta dönüşmüş durumda. İktidarın ve pandemi fırsatçılarının bir aracısı olarak hareket eden RTÜK patronların aleyhine olan her şeyi yasaklarken, muhalif basın mensuplarına ceza yağdırmaya devam ediyor.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, düzenin tarafında rolünü kusursuzca oynayan bir devlet aygıtı olarak RTÜK mercek altına alınıyor. Vicdan ve kamu yararı yerine, patronların çıkarını kollayan kurulun salgın süresince yapılan yanlışların gündem olmasını engelleyen işlevi gözler önüne seriliyor.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=tDq4Wx4EpPg&feature=emb_title

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-rtuk-ne-ise-yarar

Spotify: https://open.spotify.com/episode/4OGGbyjhsk7RRahBcSP3z4

Podcast: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-rt%C3%BCk-ne-i%C5%9Fe-yarar/id1472013604?i=1000474929449&l=tr