TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Mevsimlik işçiler nasıl kurtulacak?

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Mevsimlik işçiler nasıl kurtulacak?

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu'nda bugün hiçbir sosyal güvenceleri, sigortaları, emekli maaşı alma hakları olmayan mevsimlik işçiler gündem ediliyor. Tarımı ve işçileri piyasanın acımasız ellerine bırakmış iktidara karşı işçilerin birlik olmasının önemi vurgulanıyor.

Dün servis edilen bir habere göre salgın önlemlerine göre 7 kişinin binmesi gereken bir minibüse 35 mevsimlik tarım işçisinin bindirildiği ortaya çıktı.

Türkiye’de milyonlarca mevsimlik işçi yaşıyor. Resmî istatistiklerde gözükmeyen, aç kalmamak için mevsimlik olarak çalışmak zorunda olan bu emekçiler, şekerpancarından ayçiçeğine, çaydan kayısıya, fındıktan narenciyeye kadar soframıza gelen pek çok ürünün üretim sürecinde bulunuyorlar.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu, hiçbir sosyal güvenceleri, sigortaları, emekli maaşı alma hakları olmayan mevsimlik işçilerin sesi oluyor. Tarımı ve işçileri piyasanın acımasız ellerine bırakmış iktidara karşı işçilerin birlik olmasının önemi ve sosyalizmin mevsimlik işçiler açısından da önemi vurgulanıyor.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=_swMKmjxHVU&feature=emb_title

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-mevsimlik-isciler-nasil-kurtulacak?in=tkpninsesi/sets/tkpnin-sesi

Spotify: https://open.spotify.com/episode/3zR6GXv3CIiqDaTHxlqeM1

Podcast: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-mevsimlik-i%C5%9F%C3%A7iler-nas%C4%B1l-kurtulacak/id1472013604?i=1000474677811&l=tr