TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Kemerimizi sıkacak delik kalmadı...

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Kemerimizi sıkacak delik kalmadı...

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, AKP’nin emperyalist merkezlere olan iktisadi ve siyasal bağımlılığı mercek altına alınıyor.

Krizin ayak seslerini çok önceden duyan iktidar, normalleşme adımlarına hız vererek ekonominin çarkların daha hızlı dönmesini, turizm gibi döviz getiren faaliyetlerin bir an önce başlamasını istiyor. Türkiye ekonomisinin dışa bağımlılığı göz önünde bulundurulduğunda, hükümetin attığı adımların düzen açısından hayati önemi ortada. AKP, dışardan gelecek yeni yatırımlar ve sermaye akışlarıyla ekonomiyi döndürmeye ve patronları daha da kâr eder hale getirmeye çalışıyor.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, AKP’nin emperyalist merkezlere olan iktisadi ve siyasal bağımlılığı mercek altına alınıyor. Yüksek faizlerle sermaye çekmeye çalışan, buna yol açan yüksek enflasyonu da emekçilerin sırtına bindiren iktidarın emekçi düşmanı karakteri ortaya konuyor.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=gXnamoQ4Vgk&feature=emb_title

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-kemerimizi-sikacak-delik-kalmadi

Spotify: https://open.spotify.com/episode/3iDgjbwz3Kk3PDE6TyxXxU

Podcasts: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-kemerimizi-s%C4%B1kacak-delik-kalmad%C4%B1/id1472013604?i=1000474530301&l=tr