TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Kapitalizm başarısız oldu

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Kapitalizm başarısız oldu

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, virüse karşı tüm foyası ortaya çıkan büyük emperyalist ülkelerle birlikte AKP iktidarının da başarı hikâyelerine ihtiyaç duyduğundan bahsedilerek, virüsün faturasını işçi sınıfına ödetmeye hazırlanan kapitalist ülkelerin suç ortaklıkları afişe ediliyor.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, New York Times gazetesine bir mektup yazdı. Koronavirüsle küresel mücadelede ABD’nin teşekkür ettiği ülkeler arasında Türkiye’nin yer almaması, Altun’un mektubunda yapılan "haksızlığa" ve AKP’nin görmezden gelinmesine itiraz etmesine yol açtı.

Mektup AKP iktidarı açısından bir makyaj tazeleme ihtiyacı olarak kamuoyuna yansımış oldu ve iktidarın virüse karşı başarısızlığını örtmek için hiçbir fırsatı kaçırmayacağını gösterdi.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, virüse karşı tüm foyası ortaya çıkan büyük emperyalist ülkelerle birlikte AKP iktidarının da başarı hikâyelerine ihtiyaç duyduğundan bahsediliyor. Virüsün toplumsal ve iktisadı faturasını işçi sınıfına ödetmeye hazırlanan kapitalist ülkelerin ortak noktaları ve suç ortaklıkları afişe ediliyor.

TKP'nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu'na buralardan ulaşabilirsiniz: