TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: İşçilerin yardım ve mücadele çığlığı

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: İşçilerin yardım ve mücadele çığlığı

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, geçtiğimiz Mart, Nisan ve Mayıs aylarında işçi sınıfının başına gelenler Patronların Ensesindeyiz Haberleşme Dayanışma ve Mücadele Ağı'nın yayımladığı rapor aracılığıyla detaylı bir biçimde sunuluyor.

Patronların Ensesindeyiz Haberleşme Dayanışma ve Mücadele Ağı (PE), “Salgının ilk üç ayında işçilerin PE’ye yansıyan isyanı” başlıklı bir rapor yayımladı.

Salgının ilk üç ayında işçilerin maruz kaldığı hak gasplarını ve işçilerin dayanışma ağlarıyla yürüttüğü mücadeleye odaklanan rapor, pandemi sürecinde işçilerden gelen şikâyetleri ve yaşananları anlatıyor. Artan sömürü koşulları, ücretsiz izne zorlanmalar, kısa çalışma ödeneği adı altında çok düşük yapılan ödemeler raporun temel başlıklarını oluşturuyor.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, geçtiğimiz Mart, Nisan ve Mayıs aylarında işçi sınıfının başına gelenler PE’nin yayımladığı rapor aracılığıyla detaylı bir biçimde sunuluyor.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Md5vOhDKdRE&feature=emb_title

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-iscilerin-yardim-ve-mucadele-cigligi

Spotify: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-iscilerin-yardim-ve-mucadele-cigligi

Podcast: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-i-%C5%9F%C3%A7ilerin-yard%C4%B1m-ve-m%C3%BCcadele-%C3%A7%C4%B1%C4%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1/id1472013604?i=1000478282857&l=tr