TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Gericiliği yardıma çağırdılar, bunun panzehiri sosyalizmdir

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Gericiliği yardıma çağırdılar, bunun panzehiri sosyalizmdir

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, 'hükmi şehitlik'le uhrevi bir kurul kurma arasında salınan iktidarın salgını kontrol altına almakta zorlandığından söz ediliyor, gericiliğin panzehirinin sosyalizm olduğu vurgulanıyor.

Koronavirüsün eşitsizlikleri daha da görünür kıldığı, kapitalizmin tüm çıplaklığıyla ortaya çıktığı, halkı yoksullaştırdığı, yoksunlaştırdığı ve öldürdüğü günlerden geçiyoruz.

Vaka ve ölüm sayılarının artmasıyla birlikte Sağlık Bakanı’nın süreci başından itibaren iyi yönettiği iktidar tarafından iddia edilmeye devam ediyor. Bakanın son müjdesi yakın zamanda kurulacak olan Toplum Bilimleri Kurulu oldu.

 

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, “hükmi şehitlik”le uhrevi bir kurul kurma arasında salınan iktidarın salgını kontrol altına almakta zorlandığından ve bu yüzden dinin toplumsal işlevini daha fazla devreye sokmaya çalıştığından bahsediliyor. Çaresiz bırakılan milyonlara doğrudan zerk edilmesi planlanan gericiliğin panzehirinin sosyalizm olduğu vurgulanıyor.

Soundcloud:

https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-gericiligi-yardima-cagirdilar

Spotify:

https://open.spotify.com/episode/5x9RTvRqnNzvYimzRY3ttr

Apple Podcasts:

https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-gericili%C4%9Fi-yard%C4%B1ma-%C3%A7a%C4%9F%C4%B1rd%C4%B1lar/id1472013604?i=1000470946839&l=tr

Youtube:

https://youtube.com/watch?v=4lL104TyzlQ