TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Dipsiz kuyudan çıkmak için

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Dipsiz kuyudan çıkmak için

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, borçlanma, işsizlik ve yoksulluğun önümüzdeki üç ayda daha artacağı ve bunun emekçiler açısından ciddi sonuçları olacağı belirtiliyor.

Türkiye işçi sınıfı pandemiyle birlikte borç batağına iyice saplanmış durumda. Bir milyona yakın kişinin ihtiyaç kredisine başvurduğu, bireysel kredi ve kredi kartı başvurularında ciddi bir artışın gözlemlendiği salgın süreci emekçi halkın daha fazla borçlanmasına yol açtı. Biriken kiralar, faturalar, borçlar, arkadan gelen öğrenim kredileri vd. halkın geleceğini ipotek altına almaya devam ediyor.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, borçlanma, işsizlik ve yoksulluğun önümüzdeki üç ayda daha artacağından ve bunun emekçiler açısından ciddi sonuçları olacağı belirtiliyor. Gelir dağılımındaki adaletsizliğin arttığı AKP’li yıllarla birlikte hane halkı borçlanmasının düzenli olarak yükseldiğine dikkat çeken sesli bülten, emekçileri her geçen gün daha da yoksullaştıran kısırdöngüyü kıracak olanın örgütlü bir mücadele olduğunun altını çiziyor.

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=89v6lqGJh2A&feature=emb_title

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-dipsiz-kuyudan-cikmak-icin 

Spotify: https://open.spotify.com/episode/5snx9SiL8xhwbk8gEdE5xH

Apple: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-dipsiz-kuyudan-%C3%A7%C4%B1kmak-i%C3%A7in/id1472013604?i=1000477648969&l=tr