TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Barolara neden saldırılıyor?

TKP'nin Sesi'nde Günün Yorumu: Barolara neden saldırılıyor?

AKP iktidarı her geçen gün meşruiyetini yitirip çaresizleştikçe saldırganlaşıyor. TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, binlerce avukatın üyesi olduğu baroların ve meslek odalarının örgütsel yapısı değiştirilmeye çalışılırken, AKP’nin bir süredir hazırlandığı bir operasyonun ayrıntılarına giriliyor.

İktidarın salgına dair normalleşme süreci son günlerde yeni bir boyut kazandı. Binlerce avukatın üyesi olduğu baroların örgütsel yapısı, Erdoğan’ın dar çevresinde yapılmış olduğunu aşikâr olan bir düzenlemeyle değiştirilmeye çalışılıyor. İktidarın salgını bahane ederek, kendine muhalif tüm kurumları dizginlemenin ve susturmanın peşinde olduğu günlerden geçiyoruz.

TKP’nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu’nda bugün, AKP’nin bir süredir hazırlandığı bir operasyonun ayrıntılarına giriliyor.

Adalet sistemine gerçekleştirilecek müdahalenin zamanlaması açısından Diyanet’in oynadığı rol, hukukun dinselleştirilerek tasfiye edilmesinin önünün açılması ve iktidarın meslek örgütleriyle süregelen çatışması Günün Yorumu'nun ana başlıklarını oluşturuyor.

TKP'nin Sesi bültenindeki Günün Yorumu'na buralardan da ulaşabilirsiniz: 

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=oIJtvknr2g0&feature=emb_title

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/gunun-yorumu-barolara-neden-saldiriyor

Spotify: https://open.spotify.com/episode/77ejQ5yySnZXNTiV3pQGgW

Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/g%C3%BCn%C3%BCn-yorumu-barolara-neden-sald%C4%B1r%C4%B1yor/id1472013604?i=1000473833486&l=tr