Kemal Okuyan'la Haftaya Bakış: Gerçeklerden hareket edilmeli

Kemal Okuyan'la Haftaya Bakış: Gerçeklerden hareket edilmeli

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan Haftaya Bakış programında 'Gerçeklerden hareket edilmeli' derken, işsizliğin çığ gibi büyüdüğü, emekçilerin ücretlerini alamadığı ve salgın sırasında korumasız çalıştırıldığı ülkemizde toplumsal hayatın normalleşmesinden ve 1 Mayıs’ı TKP’nin nasıl kutlayacağından söz ediyor.

TKP'nin Sesi'nin sesli bülteninde her Salı olduğu gibi TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, "Haftaya Bakış" başlığı altında gündeme dair soruları yanıtlamaya devam ediyor.

Bu yılki 23 Nisan’ın "milli birlik ve beraberlik ruhu"na yaradığı iddialarını değerlendiren Okuyan, işsizliğin çığ gibi büyüdüğü, emekçilerin ücretlerini alamadığı ve milyonlarca işçinin salgın sırasında korumasız çalıştırıldığı bir ülkede kutuplaştırıcı dilin bir sınırı olacağının altını çiziyor. Salgın sürecinde Avrupa ülkelerinin ve ABD’nin performansları, doğanın yeniden canlanıp kendine gelmesiyle tartışılmaya başlanan doğa-insan ikilemi ve toplumsal hayatın normalleşmesi başlıklarının ele alındığı söyleşide ayrıca yaklaşmakta olan 1 Mayıs’ı TKP’nin nasıl kutlayacağından da bahsediliyor.

Soundcloud: https://soundcloud.com/…/kemal-okuyanla-haftaya-bakis-gerce…

Spotify: https://open.spotify.com/episode/1EQlJIDRoNJ41tvaq6Kbqg

Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/…/kemal-okuyanla-h…/id1472013604…

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=L6arSRxJJM0