Kemal Okuyan'la Haftaya Bakış: Gerçekçi olmayan bu düzeni iyileştirmek

Kemal Okuyan'la Haftaya Bakış: Gerçekçi olmayan bu düzeni iyileştirmek

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan Haftaya Bakış programında 'Gerçekçi olmayan bu düzeni iyileştirmek' derken, 'bu düzen değişmeli' vurgusunda bulundu.

TKP'nin Sesi'nin sesli bülteninde her Salı olduğu gibi TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan Haftaya Bakış başlığı altında gündeme dair soruları yanıtlamaya devam ediyor.

Normalleşme çabalarının kapitalizmin aklanması anlamına geldiğinden ve düzeni iyileştirme çabalarının akıldışılığından bahseden Okuyan, kapitalizmde aylarca sürecek bir karantinanın olanaksız olduğunun altını çiziyor. TKP’nin kamuoyuna duyurduğu “Türkiye örnek ülke olmalıdır” ve “Bu düzen değişmelidir” açıklamalarının gerçekçiliğinin vurgulandığı söyleşide ayrıca Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu’nun “performansları” ele alınırken, yaklaşmakta olan 23 Nisan’ın tarihsel önemine dikkat çekiliyor.

Soundcloud: https://soundcloud.com/tkpninsesi/kemal-okuyanla-haftaya-bakis-gercekci-olmayan-bu-duzeni-iyilestirmek?fbclid=IwAR2yTB549PBcIlymWvNpLDd7TPuBcAcrGxRzo9EOLXedexYQVeD_JwKDXm0

Spotify: https://open.spotify.com/episode/5NSCCxEgTqWbOPJ6FBA0Np

Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/tr/podcast/kemal-okuyanla-haftaya-bak%C4%B1%C5%9F-ger%C3%A7ek%C3%A7i-olmayan-bu-d%C3%BCzeni/id1472013604?i=1000472135829&l=tr&fbclid=IwAR3kHegUusSYBFwTZ6FnXtl87A9E_plGyHihiP-q_XzDO8gCEzT5WGBKx0M

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=62-YTTI2_8U