Hoş geldiniz!

Hoş geldiniz!

"Bugün ülkenin dört bir yanında Türkiye Komünist Partisi saflarında 1 Mayıs miting ve yürüyüşüne katılan tüm emekçileri, dostlarımızı, partili arkadaşlarımızı Merkez Komitesi adına sevgiyle kucaklıyorum.  Arkadaşının sırtına koyarak doldurduğu form ile TKP üyeliğine başvuran, miting biter bitmez parti bürolarına gelip “başvurumu bugün, 1 Mayıs’ta yapmak istiyorum” diyen yüzlerce yeni yoldaşımıza “hoş geldiniz” diyoruz. Onlarla TKP daha güçlü olacak, mutlaka kazanacağız."

Türkiye Komünist Partisi bu yıl 20 ayrı noktada 1 Mayıs'ı kutladı. Sermayenin saldırılarına ve kriz fırsatçılığına karşı TKP saflarında bir araya gelen işçiler ve emekçiler yaşanası bir ülke için 1 Mayıs'tan sonra kollarını sıvayacağını ilan etti. 1 Mayıs mitinglerinde TKP'ye çok sayıda kişi üyelik başvurusu yaparak "ben de boyun eğmiyorum ve bu mücadelede gönüllüyüm" dedi. 

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan'dan 1 Mayıs mesajı:
Hoş geldiniz!

İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma gününde tüm emekçi kardeşlerimize selamlarımızı gönderiyoruz. 1 Mayıs’ı bir bayram coşkusuyla kutlayacağımız bir ülke mutlaka yaratacağız. İşçilerin ekmeğine, özgürlüğüne, kıdem tazminatına, emekliliğine göz diken emek hırsızlarının, uluslararası tekellerin saltanatı mutlaka bitecek. Türkiye’de her gün daha fazla kişi bu sömürü düzeninin karşısına dikilmek gerektiğini anlıyor. Anlıyor ve gereğini yapıyor. Gereği boyun eğmemektir, örgütlenmektir, mücadele etmektir. Patronlar, onların siyasi iktidarı, emperyalistler, yobazlar ülkemizi kararttıkça, biz aydınlığı, umudu çoğaltıyoruz. Onlar kaybedecek, emekçi halkımız kazanacak. 

Bugün ülkenin dört bir yanında Türkiye Komünist Partisi saflarında 1 Mayıs miting ve yürüyüşüne katılan tüm emekçileri, dostlarımızı, partili arkadaşlarımızı Merkez Komitesi adına sevgiyle kucaklıyorum.  Arkadaşının sırtına koyarak doldurduğu form ile TKP üyeliğine başvuran, miting biter bitmez parti bürolarına gelip “başvurumu bugün, 1 Mayıs’ta yapmak istiyorum” diyen yüzlerce yeni yoldaşımıza “hoş geldiniz” diyoruz. Onlarla TKP daha güçlü olacak, mutlaka kazanacağız.