Sabiha Gökçen’de yaşanan hükümet beslemesi çetelerin meydan kavgasıdır

Sabiha Gökçen’de yaşanan hükümet beslemesi çetelerin meydan kavgasıdır

Huzurun somut karşılığını işyerlerinde çoktan unutmuş mesai arkadaşlarımız havalimanı emekçilerine ve halkımıza geçmiş olsun. Ne yazık ki başta değindiğimiz gerçek bu geçmiş olsunu bir avuntu kılıyor. Çünkü geçmeyecek!

Dün gece saatlerinde Sabiha Gökçen havalimanında gerçekleşen yaralanmalara ve ölüme neden olan gerilim ne ilkti ne de son olacak. Havalimanlarında gerçekleştirilen terör saldırıları sonrası birçok mesai arkadaşımızı kaybetmemizin üzüntüsü yetmiyormuş gibi şimdi de otoritelerin eliyle havalimanlarında vücut bulan şirket maskeli rekabetçi çetelerin yarattığı mafya terörünü yaşıyoruz.

Havalimanının ortasında satırlar, bıçaklar, demir sopalar ile dakikalarca meydan savaşı yaşanıyor, ağır yaralananlar, ölenler oluyor ve bunu normal karşılamamız bekleniyor.

Huzurun somut karşılığını işyerlerinde çoktan unutmuş mesai arkadaşlarımız havalimanı emekçilerine ve halkımıza geçmiş olsun.

Ne yazık ki başta değindiğimiz gerçek bu geçmiş olsunu bir avuntu kılıyor. Çünkü geçmeyecek!

Biz havalimanı çalışanları artık tüm gün "iyimi misin, hayatta mısın?" diye gelen telefonlarla yaşamak zorunda olmak istemiyoruz.

Ne yapacağımızı biliyoruz. Patronlara nasıl kar yetmiyor ve gözlerini hırs bürüyorsa bizler dostlarımızla çok daha büyük bir hırsı örgütleme gayretindeyiz. Nasıl havalimanı emekçilerinin hak mücadelesinde örgütlenmesini kırarız diye düşünen otoritelere ve gözü dönmüş şirketlere dur diyeceğiz. Fabrikalar,apronlar siyasi iktidar herşey emeğin olacak!

TKP’li Sabiha Gökçen Emekçileri