Manisa'nın Salihli ilçesinde Kocaçeşme Semt Evi açıldı

Manisa'nın Salihli ilçesinde Kocaçeşme Semt Evi açıldı

Türkiye Komünist Partisi semt evleri açmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Antalya Muratpaşa'da açılan semt evinin ardından bu hafta da Manisa Salihli'de yeni bir semt evi açıldı.

Semt evi sorumlusu Murat Yeşil açılışta yaptığı konuşmada "TKP’nin ve  dostlarının dayanışması ile 3 aylık bir çalışmanın sonucunda var ettiği Kocaçeşme Semt Evi’ni açtık. Pandemi nedeniyle zor bir süreç oldu. Tüm dostlarımızla tadilatından tamiratına seferber olduk. Semt evi aydınlanmanın ve dayanışmanın merkezi olacak. Türkiyenin tarihinden Nazim Hikmet'i, Yılmaz Güney'i, Yaşar Kemal'i ve nice sol değerleri çıkardığınızda ülkenin bir kuraklık olduğunu, ülkenin her değerli üretiminde yurtseverlerin komünistlerin adının olduğunu ve bu birikimi, aydınlanma mücadelemizde semt evinde yeniden yaratacağız ve elbette mahallelinin, hak gaspına uğrayan emekçilerin, gençliğin dayanışma merkezi haline getireceğiz" dedi.

Daha sonra söz alan TKP Merkez Komite üyesi Başar Özer, pandemi döneminde patronların kâr hırsı yüzünden, çok basit kamucu önlemler ile çözülecek bir salgının önlenemediğini, TKP'nin ise her yerde bu halk düşmanı politikaların karşısına dikilecek bir parti olduğunu ve TKP’nin kriz ve pandeminin yarattığı işçi ve hak kıyımlarına karşı son aşamalarına gelinen Birlik Sendikası kurulması ile, emekçilerin  artık daha güçlü olacağını belirtti. Özer, “TKP’ye henüz katılmamış dostlarımıza bir çift sözümüz var. Bu yaptıklarımız sizleri yansıtıyorsa, yaptıklarımızda kendinizi görüyorsanız fazla söze gerek yok. Gelin birlikte yürüyelim“ dedi.