Halkın iradesine boyun eğin

Halkın iradesine boyun eğin

Dost düşman şunu iyi bilsin: TKP halkın iradesini güçlendirmek için meşru mücadelesini sürdürecektir. Bu mücadele, para babalarına, emperyalist işgal ve savaşlara, Sorosçu müdahalelere ve halk düşmanı gericiliğe karşı mücadeledir. Yarından itibaren her yerde, işyerlerinde, mahallelerde, okullarda Başkanlığa Karşı Komiteler kurulması için çağrı yapıyor, bu komiteleri örgütlüyoruz.

16 Nisan günü yapılan referandumun ilan edilen sonuçlarının hiçbir meşruiyetinin olmadığını aynı gün ilan etmiştik.

Sonrasında referandumdaki hırsızlık ve usulsüzlüklerle ilgili yeni kanıtlar ortaya çıktı. Her gün her saat bunlara yenileri ekleniyor.

Bir kez daha söylüyoruz. Referandumdan HAYIR çıkmış, iktidar elindeki YSK’yi ve AA’yı kullanarak bir oldu bitti ile Erdoğan'ı balkona çıkarmıştir. Çok korkmuş olduğu her halinden belli Erdoğan bu oldu bittiyle bir de Başkanlık konuşması yapmaya kalkmıştır.

Türkiye’nin onurlu, dürüst insanlarının böylesine geniş çaplı bir sahtekarlığı kabul edeceğini sanarak büyük bir yanlış yaptılar. Arsızca, poz vererek, meydan okuyarak, “biz kural tanımayız” diyerek bu referandum hırsızlığını kabul ettiremezler.

Buna boğun eğilmeyeceği açıktı.

Şimdi çıkıp “demokratik sürece, milli iradeye saygı duyun” diyorlar.

Dahası, kendi iradesine sahip çıkan, hileli referandumu sorgulayan milyonlarca kişiye darbeci demeye başladılar.

Darbe yapmayı siz iyi bilirsiniz. NATO ile, emperyalist ülkelerle, uluslararası tekellerle bir olup halkımıza kazık atmayı özellikle iyi bilirsiniz. Avrupa Birliği’ne bu ülkeyi teslim ettiğiniz anlaşmayı imzaladığınızda havai fişeklerle kutlama yaptınız, hatırlayın. O zaman bu ülkenin komünistleri “Kahrolsun AB emperyalizmi” diyerek mücadele ediyordu. NATO’yla, ABD emperyalizmiyle mücadele ettiğimiz gibi.

Halkın kendi hakkını aramasını lekelemek için “bunların arkasında Almanya var, büyük sermaye var” diyen hükümete yanıtımız şudur:

AKP’yi Türkiye’de iktidar yapan büyük patronlar, ABD ve Almanya’nın başını çektiği güçlü emperyalist ülkelerdir. Bu güçlerin kendi içinde derin çelişki ve çatışmalar olduğu gibi, şimdi eski dostları Erdoğan ile de derin sorunlar yaşamaya başlamışlardır.

Hiç kimsenin kuşkusu olmasın; Erdoğan ve ekibi şu anda bu güçlerin desteğini yeniden almak için her tür ödünü vermeye hazırdır. Büyük ihaleler, yeni özelleştirmeler, yeni serbest bölge anlaşmaları, muafiyetler, ayrıcalıklar… Bunların hepsi halkımızın, ülkemizin zararınadır.

Bunlar da sermaye sınıfına yetmezse, “getirdiğimiz gibi götürelim” diyecek olurlarsa...

Bunun bizim hak arayışımızla bir ilgisi yoktur. NATO’cu olan, AB kapılarında yalvaran, büyük tekellere memleketimizi talan ettiren AKP’dir. Biz emekçi halkı temsil ediyoruz.

Bir gün gelir, Erdoğan’ı artık kendisini başa getirenler dahi savunamaz duruma gelirse o bizim sorunumuz değildir.

Biz emperyalizme, tekellere, sömrürücülere, laiklik düşmanı gericiliğe karşı bayrak açtık. Bizim tarihimiz, bunlara karşı mücadelenin tarihidir.

Siz ise anlaştığınızda “büyük dost ABD”, “ortağımız Almanya” diye böbürlenecek, gerilim yaşadığınızda “eyyyy Avrupa diye” atarlanacak kadar kişiliksizsiniz.

Darbeymiş, komploymuş, boş verin!

İyisi mi, halkın iradesine boyun eğin ve derhal bu Anayasa değişikliği macerasından geri dönün.

Dost düşman şunu iyi bilsin: TKP halkın iradesini güçlendirmek için meşru mücadelesini sürdürecektir. Bu mücadele, para babalarına, emperyalist işgal ve savaşlara, Sorosçu müdahalelere ve halk düşmanı gericiliğe karşı mücadeledir.

Yarından itibaren her yerde, işyerlerinde, mahallelerde, okullarda Başkanlığa Karşı Komiteler kurulması için çağrı yapıyor, bu komiteleri örgütlüyoruz.

Biliyoruz ki HALK HAYIR DEMEYE DEVAM EDİYOR HÂLÂ.

Ve bu halk size boyun eğmez.