Derhal istifa!

Erdoğan suçlarının bedelini kendisi ödesin
Derhal istifa!

Bu halk suçluların arkasından uçuruma yuvarlanmak zorunda değil. Aynı anda hem Erdoğan’a, hem onun suç ortağı yerli ve yabancı patronlara hem de emperyalist ülkelere karşı durmak zorundayız. Erdoğan ve hükümet istifa! Kahrolsun emperyalizm!

Erdoğan ve ailesinin din-para-siyaset üçgeninde neler çevirdiğini yıllardır biliyoruz. Yalnızca Erdoğan ve ailesi değil, AKP’nin ileri gelen kadrolarının neredeyse tamamı siyaset ve dini paraya çevirmekte ustalaşmış durumda.

Şimdi din-para-siyaset üçgenindeki kirlenmenin küçük bölümü bir kez daha gündeme geldi. Vergi kaçakçılığı, rüşvet, yolsuzluk, ne ararsanız… İddiaların doğru olduğunu herkes biliyor. 

Saraydan, hükümetten, yandaş basından “yalan, sahte belge” çığlıkları geliyor. Oysa şimdiye kadar çok sayıda gerçek belgeye “sahte” diyen, üstüne sahte belgelerle insanları cezaevine yollayan kendileri.

Saray, hükümet, yandaş basın yalnızca “yalan” demiyor. Aynı zamanda kendilerine karşı uluslararası bir operasyonun yürütüldüğünü söylüyor. Diyorlar ki, Erdoğan’a karşı operasyon, Türkiye’ye karşı operasyondur. Bu nedenle herkes Erdoğan’ı savunmalıymış!

Doğru, Erdoğan bir süredir uluslararası bir operasyonun hedefidir. Gizli dinleme kayıtları, belgeler bu nedenle ortaya çıkıyor. 15 Temmuz’da bu nedenle darbe girişiminde bulunuldu. Emperyalistler arasında yıllarca destekleyip kullandıkları Erdoğan ve ekibini ya daha sıkı kontrol etmeye ya da bir kenara atmaya çalışanlar var. 

Hamama giren terler. Erdoğan yerli ve yabancı tekellerin onayıyla, Avrupa Birliği ve ABD yönetiminin desteğiyle halka gericilikle, özelleştirmelerle, ülkenin kaynaklarının acımasızca yağmalanmasıyla saldırırken düşünecekti bunları.

Evet şimdi bir emperyalist operasyon var ama bu operasyon AKP’yi temize çıkarmıyor. Tam tersine bu olanlar halkımızın bir an önce AKP’den kurtulması gerektiğini ortaya çıkarıyor. Erdoğan ve AKP’nin yönetimindeki Türkiye her tür operasyona, şantaja, tuzağa açıktır. Çünkü ortada işlenmiş onlarca suç vardır ve bunların tamamı belgelenmiştir. 

Bu halk suçluların arkasından uçuruma yuvarlanmak zorunda değil. Aynı anda hem Erdoğan’a, hem onun suç ortağı yerli ve yabancı patronlara hem de emperyalist ülkelere karşı durmak zorundayız.

Erdoğan ve hükümet istifa!

Kahrolsun emperyalizm!

NATO’ya ve Avrupa Birliği’ne Hayır!

 

28 Kasım 2017