Belediyelere patron değil başkan seçelim

Belediyelere patron değil başkan seçelim

Kentler şirketlerin kâr oranlarının yükseltilmesinin yönetileceği yerler değil, aksine şirketlerin açgözlülüğüne, kâr hırsına karşı emekçilerin mücadele edeceği mekanlardır. Belediyeler ise emekçi halkın refahını ve daha iyi yaşamasını sağlamak için vardır. Bu ancak şirketlerin çıkarlarını emekçilerin çıkarları için gerileterek yapılabilir.

Sonunda Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, baklayı ağzından çıkardı. İzmir’de verdiği bir demeçte 'İzmir kocaman bir şirket, aslında biz şehre bir CEO seçiyoruz, başkan adayımız hem çok iyi bir iş adamı, hem parayı yönetmeyi biliyor' dedi.

Kendisini düzen partilerinin kente ve belediyelere bakışını mükemmel bir şekilde ifade etmesinden dolayı kutluyoruz.

Oysa komünistler için kentler bambaşka bir şeyi ifade eder.

Kentler şirketlerin kâr oranlarının yükseltilmesinin yönetileceği yerler değil, aksine şirketlerin açgözlülüğüne, kâr hırsına karşı emekçilerin mücadele edeceği mekanlardır.

Belediyeler ise emekçi halkın refahını ve daha iyi yaşamasını sağlamak için vardır. Bu ancak şirketlerin çıkarlarını emekçilerin çıkarları için gerileterek yapılabilir.

Komünist bir belediye başkanı, CEO değil, örgütlü bir halkın seçtiği ve bu örgütlülüğü harekete geçirme yetenekleri olan biridir.

Halkımızı bir kez daha 31 Mart yerel seçimlerinde TKP’yi desteklemeye davet ediyoruz.