TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

Açıklamalar

18.08.2017

Barselona'da cihatçı katiller ondan fazla insanı öldürdü, onlarcasını da yaraladı. Türkiye Komünist Partisi, İspanya halklarının yaşadığı derin acıyı paylaşıyor.

17.08.2017

17 Ağustos depreminde binlerce insan paranın saltanatı yüzünden hayatını kaybetti. Yarın da bu değişmeyecek. Zenginler daha çok kazansın diye daha çok insan ölecek, daha fazla insan yaralanacak.

 

10.08.2017

AKP “kindar ve dindar” nesil yetiştirme arzusunu yeni açıkladığı müfredatla birlikte yeniden ortaya koymuştur. Yeni müfredatın hayata geçirilmesi, aydınlanma, cumhuriyet ve bilim düşmanlığının eğitim kurumlarıyla meşrulaştırılması anlamına gelmektedir.

06.08.2017

Dün gece saatlerinde Sabiha Gökçen havalimanında gerçekleşen yaralanmalara ve ölüme neden olan gerilim ne ilkti ne de son olacak. Havalimanlarında gerçekleştirilen terör saldırıları sonrası birçok mesai arkadaşımızı kaybetmemizin üzüntüsü yetmiyormuş gibi şimdi de otoritelerin eliyle havalimanlarında vücut bulan şirket maskeli rekabetçi çetelerin yarattığı mafya terörünü yaşıyoruz.

04.08.2017

AKP yetkilileri her fırsatta yeni bir devlet kurduklarını ya da kuracaklarını söylüyor. Bu kadar sık söylemeleri başarısızlıklarının itirafıdır.

AKP 1923 Cumhuriyeti'ni yıkan partidir. Ancak AKP cumhuriyeti yıkmakta başarılı, yenisini kurmakta başarısız olmuştur

01.08.2017

Günlerdir ülkenin gündem maddesi Fatih Terim. 

Bastığı mekanla, kovulduğu için alacağı tazminatla.
Son olarak çıkan haberde öğreniyoruz ki Fatih Terim'e aylık 1 milyon 193 bin TL işsizlik maaşı verilecekmiş! Sözleşmeymiş, anlaşmaymış!

31.07.2017

Venezuela'da Pazar günü yapılan Ulusal Kurucu Meclis seçimleri halkçı ve yurtsever güçlerin zaferiyle sonuçlandı. Bu zaferden dolayı Maduro liderliğindeki hükümeti tebrik ediyor, Venezuela'nın cesur halkını selamlıyoruz.

28.07.2017

Cumhuriyet gazetesine açılan dava, iddianamenin açıklandığı gün aslında düşmüştü. Savunmalarıyla iddianameyi delik deşik eden gazete çalışanları bu davanın geçersiz olduğunu bir kez daha gösterdi.

 

24.07.2017

AKP lideri Tayyip Erdoğan bir kez daha Türkiye halkıyla dalga geçme cüretini gösterdi. Bugün Lozan Antlaşmasının imzalanmasının 94. yılı vesilesiyle yayınladığı mesajda Lozan'ı yeni devletin tapusu olarak niteleyen Erdoğan, antlaşmanın mimarlarını da saygıyla anmayı ihmal etmedi. Oysa Erdoğan'ın "Lozan'ı bize zafer diye yutturdular" açıklamasının üzerinden bir yıl dahi geçmedi.

18.07.2017

AKP Türkiyesi'nden gökten düşen su damlacıkları ülkenin en büyük kentini esir alabiliyor. Bir doğa olayının İstanbul gibi bir şehri felç etmesinin tek sorumlusu AKP'nin yönettiği bu yağma düzenidir.