TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
19.06.2017 16:14

ABD Başkanı Donald Trump, 16 Haziran 2017’de eski Başkan Obama’nın Küba’yla ikili ilişkileri geliştirme politikasını ilga ettiğini duyurarak Küba’ya karşı yeni hükümet politikasını açıkladı.

19.06.2017 14:46

9 Haziran Cuma gecesi, Türkiye Komünist Partisi'nin iddiaları, tarihi, geleneği ve siyaset ilkeleri ile hiç uyuşmayan bir görüntünün ortaya çıktığının farkındayız. Bu olumsuzluğun nedenlerine ilişkin elimizde ayrıntılı bir döküm bulunması, partimizin siyasal ve hukuki haklarının gasp edilmeye kalkılması, TKP bina ve üyelerinin saldırıya uğraması ne kadar önemli olursa olsun, bir yerden sonra gerçeği değiştirmiyor: Bu düzlem çirkindir. Türkiye Komünist Partisi bu düzlemin içinde durmaya devam etmeyecek.
 

19.06.2017 09:31

Manisa 1.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı’nda askerler, bir ay içinde tam 4 kez zehirlendi.

Geçtiğimiz ay yaşanan zehirlenmede bir asker hayatını kaybederken, bugüne kadar yüzlerce asker tedavi altına alındı.

Askerler akıl almaz bir biçimde bir gün arayla yedikleri yemekten zehirleniyor, ama bu kepazeliğin sorumlularından hesap sorulmuyor.

16.06.2017 11:40

Nuriye ve Semih... 2 genç emekçi. Yıllarca çalışmış, emek verip dirsek çürütmüşler; bir meslek sahibi olmak, geçinebilmek için. Hepimiz gibi, hepimizin çocukları gibi, tüm emekçi halkımız gibi... Alınlarının teriyle, çalıp çırpmadan, bir başkasının emeğini sömürmeden onurluca yaşayabilmek için çalışmışlar. Biri öğretmen, diğeri akademisyen.

11.06.2017 17:05

10 Haziran Cumartesi günü, Erdek'te Boyun Eğme dergisi satışı yapan TKP üyelerine Erdek Cumhuriyet Meydanı'nda saldırı girişiminde bulunuldu. 50-60 kişilik faşist-gerici grup yayın satışı yapan parti üyelerine hakaret ve küfürler edip, ellerindeki beyzbol sopalarını, Filistin coplarını ve çakıları sallayarak tehditler savurmuşlardır.

10.06.2017 16:34

9 Haziran Cuma akşamı İstanbul İl Binamıza dönük saldırı sırasında çevrede bulunan yurttaşlarımızdan, komşu esnaftan zarar görenler olmuştur.

10.06.2017 09:31

Türkiye Komünist Partisi 9 Haziran Cuma akşam saatlerinde şiddetli bir saldırıya uğramıştır.
TKP, Türkiye’nin içinde bulunduğu gericilik ve baskı koşullarında böylesi bir çatışma ortamının ülkemizin tüm ilerici birikimine zarar vereceğinin farkındadır ve bu durumun derhal kontrol altına alınması için girişimlerde bulunacaktır. Partimizin haklarının ve haklılığının gaspedilmesine izin vermeyeceği herkes tarafından bilinmelidir.
Türkiye Komünist Partisi'nin adına ve üyelerine dönük saldırıları hoşgörüyle karşılaması hiçbir biçimde beklenmemelidir.

08.06.2017 12:22

Halka bağlılık ve halk sevgisi, hiçbir karşılık beklemeden kendisini insanlara adamış emektar aydınların bir hasletidir.

Ülkemizin son yüzyıllık toplumsal tarihinde, böylesi aydınların çok büyük bir kısmı ya TKP üyesi olmuştur, ya kendisini komünist olarak görmektedir ya da komünistlere ve komünist partisine vicdan ve akıl olarak bağlıdır.

07.06.2017 12:45

7 Haziran 2017, Çarşamba 

Türkiye Komünist Partisi’nin adının bütünüyle hukuksuz ve yasadışı bir biçimde kullanımı ve kendisini TKP Genel Başkanı olarak tanıtan bir kişinin bu sıfatla yaptıkları konularında yaşanan bir gelişmeyi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

5 Mayıs 2017 tarihinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na, HTKP’nin bu çerçevede sosyal medya hesapları ve kendi internet sitesi üzerinden yaptığı yayınların bir dökümünü bildirmiş ve bu konuda gerekli işlemin yapılmasını talep etmiştik.

05.06.2017 13:39

5 Haziran 2017 Pazartesi

4 Haziran Pazar günü Türkiye Komünist Partisi ile hiçbir ilgisi bulunmayan kişilerce düzenlenen bir salon toplantısında Türkiye Komünist Partisi Genel Başkanı sıfatını kullanan bir konuşmacıya söz verilmiş, söz konusu salon toplantısında Türkiye Komünist Partisi imzalı pankartlar kullanılmıştır.
Toplantının ve toplantıda Türkiye Komünist Partisi Genel Başkanı sıfatını kullanan kişinin partimizle hiçbir ilgisi yoktur.